O nás

Chorvátsko je nádherná krajina, ku ktorej sme mali blízky vzťah už dlhé roky. Sen vlastniť v Chorvátsku nehnuteľnosť a urobiť si tam taký malý domov nás doviedol až sem.

Po skúsenostiach s ktorými sme sa stretli pri kúpe a vybavovaní papierov k našej nehnuteľnosti, sme sa rozhodli dať dohromady tím ľudí, ktorý nám pomohli prejsť celým procesom a zachránili nás pred veľkými problémami.

Každá krajina má svoje špecifiká a tak ako je Chorvátsko nádherné s krásnym morom a úžasnou atmosférou, tak isto ma aj svoje negatívne stránky. Legislatívne pomery sú odlišné ako u nás a tak isto aj fungovanie úradov. Nakoľko som pracovne v Chorvátsku v minulosti pôsobil a mal som tam vytvorený okruh známych, obrátili sme sa s pomocou výberu našej nehnuteľnosti na nášho priateľa právnika, ktorý nám preveroval papiere ku všetkým  nehnuteľnostiam, ktoré sme si vybrali od realitiek.

Keď nám právnik povedal po preverení podkladov od nehnuteľnosti na úradoch, že veľa vecí nesedí, alebo po preverení, či je nehnuteľnosť kompletne zlegalizovaná aj na komerčné účely a vlastnícky vysporiadaná, nie len na papieri ale aj v centrálnom registri, sme sa rozhodli ísť vlastnou cestou. Po skúsenostiach s HR realitkami a maklérmi, nám odporučil náš priateľ, chorvátsky  právnik človeka, ktorý s realitami tak isto pracuje, ale sám na seba. Našli sme s ním viacero nehnuteľností, za prijateľnejšiu cenu a po výbere nášho “favorita” sme sa pustili do papierovačiek.

Tak isto bolo treba vysporiadať  malé legislatívne resty, ktoré naša nehnuteľnosť mala, na čo by sme my ani neprišli, keby si to nezobral na starosti náš právnik. Podpísali sme zmluvu o budúcej zmluve, kde mal zadefinované predávajúci za akých podmienok nehnuteľnosť kúpime a aké papiere musí dať na úradoch do poriadku.

 Treba si uvedomiť, že tieto veci v Chorvátsku ešte stále fungujú trošku horšie ako u nás a nie vždy sa všetky listinne doklady od nehnuteľnosti zhodujú s realitou, ktorá je zaevidovaná v centrálnych evidenciách. Po tom, keď sme celý proces dokončili a nehnuteľnosť bola úspešne prepísaná na nás so všetkými vecami na poriadku, sme si vydýchli a zamysleli sa, aké všetky nepríjemnosti a do akých problémov sme sa mohli dostať, keby sme nemali okolo seba správnych ľudí.

Tým nechcem nikoho strašiť a povedať, že kúpa nehnuteľnosti v Chorvátsku nemôže byť aj jednoduchá a cely proces nemôže prebehnúť hladko. Chcem len povedať, že trh v Chorvátsku je ešte stále trochu divoký a veľa nehnuteľností nie je papierovo stopercentných a vysporiadaných, čo môže byť problém hlavne, ak chcete využívať nehnuteľnosť na komerčné účely. Miestne realitky nás cudzincov častokrát berú len ako chodiace “peňaženky” a využívajú našej neznalosti miestnych pomerov.

Po kúpe našej nehnuteľnosti nás kontaktovalo nesmierne množstvo ľudí a dopytovalo sa na informácie, či je namáhavé zaobstarať si nehnuteľnosť v HR, že sa už dlho snažia niečo seriózne kúpiť v HR, dokonca že majú negatívnu skúsenosť pri pokuse kúpiť nehnuteľnosť v HR. Na základe týchto všetkých udalosti sme sa rozhodli spojiť naše kontakty, ktoré pomohli nám a vytvoriť malý tím ľudí, zložený z Chorvátskeho právnika, ktorý sa stará o legislatívnu stránku veci, realitného agenta,  ktorý Vám nájde Vašu požadovanú nehnuteľnosť a nás, my to celé pre Vás zastrešíme a sprostredkujeme. Spoločne Vám zabezpečíme celý proces kúpi bez problémov, rizík a starostí. Nakoľko vieme, aká je Chorvátsko obľúbená destinácia a v podstate je to také naše “ Česko-Slovenské” more, kde sa vieme dostať za pár hodín strávených v aute. Prišlo nám, že je škoda, aby sme nevyužili možnosti ktoré máme a nepriniesli Vám tuto službu.

Na našej stráne nájdete aj zopár inzerátov, ktoré budeme priebežne uvádzať do ponuky, aby ste si mohli prejsť čo nás zaujalo,  ale nie je to smer ktorým sa chceme uberať.

Naša filozofia fungovania je postavená na tom, že Vám chcem priniesť ponuku na mieru, takú ako si predstavujete Vy. To znamená, že nám vyplníte dotazník, kde sa s nami podelíte o kritéria aká by mala byť Vaša nehnuteľnosť a my urobíme všetko čo je v našich silách, aby sme Vám takúto nehnuteľnosť našli. Následne keď si vyberiete svojho favorita a podarí sa nám ponúknuť Vám ponuku presne podľa Vašich predstáv, zabezpečíme Vám možnosť obhliadky. Keď si danú nehnuteľnosť vyberiete, tak náš právnik začne s preverovaním všetkých podkladov k nehnuteľnosti a s prípravou zmlúv na kúpu. Po podpísaní zmlúv a vyplatení nehnuteľnosti Vám dohliadnem na proces prepisu nehnuteľnosti a následne na prepis komplet energii na Vašu osobu. Na konci “dňa” Vám odovzdáme kľúče od Vašej novej chorvátskej nehnuteľnosti do rúk s komplet všetkými podkladmi a Vy si ju už len môžete začať užívať.