Aktivity & Služby

Keďže nechceme byť obyčajným miestom, ale chceme, aby ste sa u nás cítili ako doma, tak vám chceme dať k dispozícii aj možnosti, ktoré vám urobia Vás čas strávený u nás krajším.

V aktuálnej “skúšobnej sezóne” pred rekonštrukciou, sme zatiaľ limitovaný, ale prinášame Vám aspoň zopár možností.

Paddleboard & Kayak

Otestuj Paddleboard!

Paddleboarding je obľúbenou zábavou na vode, stačí raz vyskúšať. Paddleboard poskytuje rýchle a efektívne zábery, bez toho aby ste sa obmedzovali v stabilite.

Prenajmite si paddleboard a kayak v jednom a uzite si krásny slnečný deň v spojení s vodnými športami, alebo si len tak lahnite na vodu, ralaxujte a chytajte bronz.
Cena: od 20 do 30 Eur

Cestný skúter

Můžete si od nás pronajmout silniční skůtr kategorie 125ccm na libovolný počet dní.
Skůtr bude vždy s plnou nádží a s tou jej prosím i vracejte!!
Skůtr si lze pronajmout na vlastní zodpovědnost pouze za předpokladu, že vlastníte řidičský průkaz tybu B!
Cena: 35Eur/za 1den (není možnost pronajmutí na půl dne nebo hodiny)

Elektrická motorka

Máte děti a chcete je zabavit?

Pronajměte jim elektrickou motorku.
Motorku si lze vzít před dům, na pláž, do města
Nelze pronajmout na hodinu ani na půl dne.

Cena za jeden den 10€

Taxi

V případě, že přiletíte letadlem nebo budete chtít kamkoliv odvézt, jsme vám k dispozici.

Máme malé autíčko Audi A3, kam se vejdou 4lidé + řidič.
Účtujeme si 1,5€ (35kč) za jeden kilometr.

Objednejte předem nebo pište v případě zájmu na Instagram.

Pečené prasátko

Na přání Vám na Žabku zařídíme grilované prasátko, které je cca pro 8-12sob.
Z vlastních zkušeností ríkáme, že je naprosto exclusivní.
Nemusíte se vůbec o nic starat a na Žabku Vám přivezeme prasátko celé nebo naporcované.
Součástí jsou grilované brambory a čerstvá zelenina.
Porce prasátka je veliká, takže o oběd či večeři můžete mít postaráno i na více dní.
Cena: 400Eur

Víno

K príjemnému posedeniu na terase či krbe neodmysliteľne patrí flaša dobrého vína.
Pripravili sme si pre Vás na zakúpenie víno od nášho obľúbeného moravského vinárstva “Vinářství Skoupil”.
V rámci našich apartmánov si môžete zakúpiť fľaše bieleho vína “Müller Thurgau” pre Vaše pohodové večery.
Odporúčame cez deň mixovať s chorvátskou minerálnou vodou “Jamnica”. Jeho popíjanie je cez deň ešte lahodnejšie a táto kombinácia sa v Chorvátsku nazýva „Gemišd“. Pod týmto názvom si “Víno s Jamnicou” objednáte aj v každej reštaurácii.
Cena: (1 láhev) – 8€

Palivové drevo

V Casa Zabka budete mať vždy pripravené palivové drevo do krbu alebo grilu ZDARMA.

Ďaľšie aktivity

Cyklistické trasy

Rogoznici a okolí sú k dispozícií tri označene cyklistické trasy. Región má štandardizované značky cyklistických trás. Napríklad Primošten – Rogoznica (značky 101 – 199).

Levandulový labyrint Rogoznica

Na ostrovčeku, na ktorý sa pozeráme z Vilky, ako je promenáda a staré mesto Rogoznica, je krásna trasa na behanie a Levanduľový labyrint , ktorý sa oplatí navštíviť. Labyrint má priemer približne 40 metrov. Návštevníkom sú k dispozícii dva chodníky, kratší cca 600 m a dlhší cca 1,2 km. Cieľom prechádzky touto aromatickou záhradou je oddych a relaxácia. Vôňa levandule je spolu so všetkými ďalšími výhodami upokojujúca. Za kilometer chôdze vdýchnete všetky vône tejto ušľachtilej a liečivej stredomorskej rastliny.

Potápačská škola

Rogoznici je aj potápačská škola, s ktorou môžete spoznať bohatstvo rogozničkého podmorského sveta. Poplulárne destinácie na potápanie sú Planka, plytčiny Smokvica a útes Mulo.

Fitness

Možnosť navštevovať fitnescentrum, ktoré sa nachádza v Marina Frapa.

Navštívte

Dračie oko

Zmajevo oko ( Dragon`s eye) Rogoznicke jazero za Marinou Frapou, ktoré podľa legendy vzniklo vtedy, ked v týchto miestach padol meteorit. Jazero je vhodné na kúpanie hlavne vďaka svojím príjemným teplotám. Populárne je aj skákanie do vody zo stien, ktoré obkolesujú jazero. Stojí za to navštíviť okolie a aj jaskyňu.

Národný park Krka

Chorvátsky národný park Krka je sústava perejí, kaskád a vodopádov. Je tu možnosť kúpania, alebo podniknúť výlet loďou kaňonom rieky Krka až k Rošskému vodopádu – Roški slap a na ostrovček Visovac, kde sa nachádza františkánsky kláštor a múzeum.
Odbočka do národného parku Krka je na diaľnici pred Šibenikom, 110 km z mesta Pag.

Primošten

Je jedno z najkrajších mestečiek v Chorvátsku. Rozprestiera sa na dvoch polostrovoch Raduča a Luka Primošten v Šibenicko-kninskej župe. Pláže majú pozvoľný vstup do mora a sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Najznámejšie sú Veľká Raduča a Malá Raduča s nádherným čistým morom. Primošten má aj pridanú historickú hodnotu. Dominantou mesta je Kostol sv.Juraja. Nachádza sa na najvyššom mieste polostrova Luka Primošten a je odtiaľ nádherný výhľad. Centrum mesta je plné barov, reštaurácií a vyhľadávaných diskoték. Športovci obľubujú jazdu na člnoch, šnorchľovanie a rôzne vodné športy.

Socha Panny Márie

V nadmorskej výške 173 metrov na kopci Gaj nad Primoštenom sa nachádza socha Panny Márie Loretánskej. Je to najväčšie dielo svojho druhu na svete. Ide o známe loretánske pútnické miesto s nádherným výhľadom. Pri slnečnom počasí je možné vidieť Taliansko. Tak isto z Talianska je možné vidieť sochu voľným okom. Socha Panny Márie Loretánskej bola postavená v roku 2017, je 17,5 metra vysoká a váži 45 ton. Vedú k nej 4 cesty. Nachádza sa tu vyhliadková kaviareň a rôzne stánky so suvenírmi.

Šibenik

sa nachádza v malebnom zálive pri ústí rieky Krka pod skalným bralom. Mesto charakterizuje sieť strmých kamenných uličiek, krásne námestia, čisté pláže s dobrým vybavením a priezračné more. Najnavštevovanejšie pamiatky sú Katedrála sv.Jakuba – impozantná goticko-renesančná katedrála z 15.–16. stor. postavená výlučne z kameňa a mramoru. Pevnosť sv. Mikuláša – mohutná stavba vybudovaná na ostrove (Ljuljevac), určená na obranu mesta pred morskými nájazdníkmi. Ostrov spája s pevninou padací most. Biskupský palác z 15. stor. s neskoro-gotickými arkádami. Kostol sv. Barbory s barokovou zvonicou a vzácnou zbierkou cirkevného umenia. K adrenalínovým zábavám patrí rafting na rieke Zrmanja alebo Cetina a Bungee jumping na Šibenickom moste s výškou 40 metrov.