O nás

Pre Casa Žabku sme sa rozhodli na základe našej lásky k Chorvátsku, pre jeho jedinečné more, atmosféru, stredomorskú gastronómiu, taktiež aj blízkosť našich kultúr a v neposlednom rade pre bezproblémovú dostupnosť z CZ a SK. Hľadali sme ideálnu lokalitu, kde by boli dostupne všetky krásy Chorvátska, no zároveň aj dostupne spoločenské vyžitie a možnosť zažiť plno zážitkov a vykonávať rôznorodé aktivity, ktoré k dovolenke jednoznačne patria. Vybrali sme domček, kde chceme vytvoriť pocit domácej atmosféry a komfort, ktorý sme s rozhodli, že budeme zdieľať aj so širokou verejnosťou a chceme, aby to bol taký kúsok Česko – Slovenského domova v Chorvátsku.

Casa Žabka sa nachádza vo vilovej časti menom Zatoglav, v známom mestečku Rogoznica. Práve táto lokalita dáva predpoklad pre vysokú mieru súkromia a pokoja či už pre rodiny s deťmi, alebo pre strávenie dovolenky mimo “masovo vyhľadávaných ” miest a pláži, kde sú turisti hlava na hlave. Priľahlá pláž, na ktorej nájdete pozvoľný vstup do mora z malých bielych kamienkov, alebo aj malé móla, ideálne na opaľovanie a skákanie do vody, sa nachádza len 100m pod domom a slúži výslovne len pre priľahlé vilky. V Casa Zabke môžete tak isto využívať našu olivovú záhradu, alebo vonkajší krb, kde môžete stráviť krásne večere pri ohni, alebo pravú grilovačku s výhľadom na more pri západe slnka s priateľmi.

Samozrejme, mysleli sme aj na to, aby sme my, rovnako aj Vy ako naši hostia, mali aj kultúrne vyžitie. Do centra Rogožnice a najznámejšej maríny Dalmácie, na ktorú máte výhľad priamo z Casa Žabky sa dostanete autom za 5 min. Nájdete tam reštaurácie s výbornou stredomorskou kuchyňou, alebo aj miesto na krásnu prechádzku marínou, alebo návštevu slávneho jazera menom Dračie oko. Jazero je obklopené strmými útesmi s výškou od 4 – 24 metrov. Jeho plocha je približne 8 000 m2, maximálna hĺbka je 15metrov. Jazero nemá povrchové spojenie s okolitým morom, ale jazerná aj morská voda presakujú cez trhliny a kanály v poréznom vápenci. Vďaka jedinečnému prostrediu s hrubou spodnou vrstvou sírovodíka sa stalo, že jazero „vrie“, čím dochádza k prevráteniu vodného stĺpca.

Podľa legendy o drakovi, ak sa v Dračom oku okúpu dvaja zamilovaní ľudia, budú si verní do konca života a ich manželstvo bude požehnané večnou láskou a zdravými deťmi.

Pláže

Pláže v Rogoznici sú obľúbené vďaka svojej výnimočnej čistote. Nachádza sa tu 8 známych pláží, ktoré sú priamo v centre mesta, alebo na ostrove Kopara.

Pláž Zatoglav

Pláž pod našou vilou Casa Žabka. Pláž Zatoglav sa nachádza oproti ostrovu Rogoznica v pokojnej malej dedinke Zatoglav, 5 km od centra Rogoznice.
Jemný štrk je vhodný pre rodiny s deťmi, ako aj postupný vstup do mora, zatiaľ čo betónové platne a skalnaté časti pláže sú prvou voľbou pre mladých a romantických hostí, ktorí si chcú užívať slnenie a relaxáciu. Mnoho mólových častí a betónových dielov na pláži je vhodných pre všetkých, ktorí si chcú zdokonaliť skoky do mora.

Pláž Šepurine

Jedna z najznámejších pláží sa nachádza severozápadne od centra mesta. Je prevažne kamienková, vhodná aj pre rodiny s deťmi. Táto pláž bola ocenená modrou vlajkou za čistotu mora.
Nachádzajú sa tu aj sprchy, WC a prezliekárne. V okolí je množstvo barov a reštaurácií. Na pláž dohliada plavčík. Niektoré miesta sú v blízkosti borovicových lesov, ktoré ponúkajú tieň.

Pláž Gradina

Vzdialenejšia štrková pláž od obývanej časti s výhľadom na lode. Je dlhá približne 300 metrov. Nachádza sa južne po chodníku od Dračieho oka. Príjemná prechádzka po polostrove k pláži určite stojí za to.

Pláž Miline

Kamienková pláž sa nachádza v blízkosti prístavu Marina Frapa a kúsok od jazera Dračie oko.
Známa veľmi pokojným morom bez vĺn. Je takmer z každej strany obklopená pevninou, že vlny tu takmer nevidieť. Aj pre toto je pláž vhodná pre seniorov a deti.

Pláže Art, Gornji Muli a Kopara

Ostrov Kopara v Rogoznici je miesto, kde sa nachádza viacero krásnych pláži blízko seba. Sú prevažne kamenisté a občas tu nájdeme betónové platne. Sú dostupné autom. V blízkosti sú plážové bary, reštaurácie a k dispozícii sú sprchy.

Zaujímavosti

Okolie Rogoznice je plné atraktívnych destinácií, miest, parkov a reštaurácií.

Primošten

Ďalšie najbližšie mestečko vzdialene len 9 km od nás, nemusíme nijakým spôsobom predstavovať. Primošten, alebo “ Perla Dalmácie” ako je nazývaný, pre jeho fotogenickosť, je ideálny na strávenie romantického večera, alebo prechádzku po historických uličkách.

Trogir

Ďalšie známe mesto Trogir, nazývaný aj ako “Malé Benátky”, je vzdialene okolo 35 km ( pol hodinu jazdy autom)  kde nie je o vyžitie núdza. Nachádza sa na ostrovčeku, ktorý je s pevninou a ostrovom Čiovo spojený dvoma mostami. Mesto s množstvom antických pamiatok je zapísané na zoznam svetových kultúrnych pamiatok UNESCO.

Národný park Krka

Chorvátsky národný park Krka je sústava perejí, kaskád a vodopádov. Je tu možnosť kúpania, alebo podniknúť výlet loďou kaňonom rieky Krka až k Rošskému vodopádu – Roški slap a na ostrovček Visovac, kde sa nachádza františkánsky kláštor a múzeum.
Odbočka do národného parku Krka je na diaľnici pred Šibenikom, 110 km z mesta Pag.